SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 12409221
nr 1240 9221
Matskedar
4 st, silver, Christian Hammer, 1850/60-tal. Längd: 22 ca, Vikt ca: 400 g
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 mars 2019
kl 20:06:02
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver